Wykładziny antystatyczne

Wykładziny antystatyczne jeszcze parę lat temu były czymś wyjątkowych i rzadko spotykanym. Obecnie jest to cecha często oczekiwana przez klientów, dlatego traktowana jest powoli jako standard. ATS Wykładziny Obiektowe od 2008 roku zaopatruje klientów pochodzących z Warszawy i najbliższych okolic.

 

WYKŁADZINY ANTYSTATYCZNE A PRĄDOPRZEWODZĄCE - RÓŻNICE

Ale co właściwie oznacza antystatyczność? W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu w wyniku tarcia możemy zauważyć zjawisko elektryzacji, czyli tworzenia się ładunków elektrycznych. Uczucie to nie należy do najprzyjemniejszych i może być uciążliwe.
Nie tylko komfort użytkowników ulega pogorszeniu, ale również urządzenia elektryczne mogą ulec uszkodzeniu. Człowiek odczuwa iskrę dopiero, gdy osiągnie wartość minimum 5000 V, ale najbardziej czułe urządzenia narażone są na awarię już przy poziomie 30 V.
Z powodu swoich wyjątkowych właściwości i niezwykłej czułości, wykładziny antystatyczne stosowane są w miejscach o wyjątkowym natężeniu ruchu oraz w obiektach, w których urządzenia elektryczne odgrywają znaczącą rolę. Sprawdzają się więc idealnie w budynkach użyteczności publicznej, placówkach edukacyjnych i biurach.


Nie należy ich jednak mylić z wykładzinami prądoprzewodzącymi, których specjalna konstrukcja umożliwia odprowadzanie napięcia do uziemienia. Ten typ wykładzin stosowany jest we wszystkich obiektach, w których występuje aparatura wrażliwa na ładunki elektrostatyczne, czyli m.in. w serwerowniach, salach operacyjnych i pomieszczeniach zagrożonych wybuchem.
Jak poznać, które wykładziny są wyposażony system antystatyczny? Wystarczy sprawdzić poziom oporności, który zobowiązany jest podać producent. O antystatyczności możemy mówić kiedy wartość ta mieści się w przedziale od 106 do 109 Ohma.

 

KOMPLEKSOWE USŁUGI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ

Od 2008 roku firma ATS Wykładziny Obiektowe prowadzi działalność na terenie Warszawy i okolic. Przez te lata zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i zdążyliśmy współpracować z największymi markami w branży. Lokalny rynek, a także potrzeby naszych klientów, są nam dogłębnie znane, dlatego potrafimy dobrać wykładziny do każdego wnętrza.
W cenę naszych produktów wliczona jest również pomoc pracowników, wykonanie pomiarów w celu oszacowania ewentualnych kosztów, a także dowóz na terenie miasta.
Wykładziny antystatyczne to przede wszystkim wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Zapoznaj się z dostępnym asortymentem już dziś i odwiedź nas w naszej siedzibie zlokalizowanej na Pradze-Południe w Warszawie.